Lokalita

Staroměstské náměstí (200 m)

Staroměstské náměstí (200 m)

Staroměstské náměstí je nejstarším náměstím v Praze a středobodem jejího historického centra. Je obklopeno velkou řadou historických budov, nejvýznamnějšími dominantami jsou na jedné straně Staroměstská radnice se světoznámým orlojem a na druhé straně chrám Matky Boží před Týnem. Uprostřed náměstí vévodí pomník Jana Husa, který je národní kulturní památkou.

  • Cestou z Rytířské ulice, kde se hotel Modrá růže nachází, na Staroměstské náměstí si povšimněte nádherných měšťanských domů a klasicistního Stavovského divadla.
Karlův most (800 m)

Karlův most (800 m)

Karlův most je nejstarším pražským mostem a spojuje Staré Město s Malou Stranou. Most byl vybudován z pískovcových kvádrů a po obou stranách je opevněn věžemi. Na pilíře mostu bylo osazeno 30 soch světců, z nichž nejznámější je socha sv. Jana Nepomuckého. Karlův most byl až do roku 1845 jediným pražským mostem přes Vltavu. 

  • Ke Karlovu mostu z hotelu Modrá růže dojdete příjemnou procházkou za 10 minut. Nejjednodušší cesta vede přes Staroměstské náměstí a pokračuje malebnými uličkami Staré Prahy. 

 

Národní divadlo (850 m)

Národní divadlo (850 m)

Národní divadlo je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi, poprvé bylo otevřeno v roce 1881, došlo však k rozsáhlému požáru, který zničil měděnou kupoli, hlediště i jeviště divadla. Požár byl pochopen jako celonárodní katastrofa a vyvolal obrovské odhodlání pro nové sbírky, a tak se budova Národního divadla znovu otevřela na podzim roku 1883.

  • V ulici Národní, kde se Národní divadlo nachází, se nezapomeňte zastavit na snídani či oběd v Cafe Louvre, která je oblíbeným posezením známých osobností už od roku 1902.
Pražský hrad (1800 m)

Pražský hrad (1800 m)

Pražský hrad je nejnavštěvovanější památkou České republiky a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí. Tradiční sídlo českých panovníků je od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, tvoří jej historické paláce, církevní budovy a zahrady. Je také zapsán v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

  • Z hotelu Modrá růže se na Pražský hrad nejlépe dostanete tramvají     č. 22 ze zastávky Národní třída. Cesta trvá přibližně 20 minut.  

Kontaktujte nás

phone: +420 224 404 100
fax: +420 224 226 106

Adresa

Hotel Modrá Růže

Rytířská 16, Prague 1

This website uses to provide services, personalize ads, and analyzing visitor cookies. By using this site you agree.More information